Skip to main content

Návštěva z INCIEN – institutu cirkulární ekonomiky

Poslední dobou se u nás dveře netrhnou. Minulý týden Showroom GROWLIGHT navštívila Soňa Jonášová z INCIEN - institutu cirkulární ekonomiky a prohlédla si nejen naše zahrádky, ale povídali jsme si o problematice cirkularni ekonomiky, a jak ji vnímáme jako velice důležitou součást běžného života. Udržitelnost a bezodpadovost je přece i naším posláním.

Lokální produkce surovin

Hydroponické celoroční zahrady jsou budoucím nástrojem k soběstačnosti v lokální produkci surovin. Stále čerstvých, přístupných a bez pesticidů. Bez nutnosti dovážet v zimních měsících balenou zeleninu ze zahraničí a produkovat tak ve svém okolí velké množství odpadů.

Naše vize, že interiérová zahrada s produkcí čerstvých surovin by měla být běžnou součástí každé domácnosti, nebo restaurace se stává pomalu realitou. Není tedy překvapením, že nejvíce času jsme strávili u hydroponického systému GROWLIGHT Farmer, který je nyní před zahájením veřejného prodeje a koncem roku pak bude dostupný na trhu.

Bezodpadovost je i naším posláním

Vertikální zahrada dokáže zařídit velkou a udržitelnou produkci kvalitních surovin nejen pro domácnost. Díky ní si můžete zajistit nekonečný přísun čerstvých bylin, chutných salátů a i šťavnatých jahod. A to po celý rok. Nejkrásnější je ale fakt, že se o zahradu, vyjma sklízení nemusí vůbec starat. Vše ostatní zařídí za vás.

Slovo padlo i na další projekty, které jistě zasáhnou do běžného života každého z nás. Ať už se jedná o stále přístupné suroviny pro gastronomický průmysl, či jen myšlenka prodejen a restaurací, kde se vždy užívá doslova čerstvě natrhané chuti bez zbytečného odpadu. Přesně v souladu s konceptem cirkulární ekonomiky pro HORECA segment.

Jsme tak velice rádi, že si můžeme být s INCIEN navzájem prospěšní v našich ambiciozních projektech, a prosazovat tak společnou myšlenku pro čistší svět.

FacebookpinterestFacebookpinterest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *