Skip to main content
Hydroponická farma z bývalého krytu z druhé světové války

Farma z krytu pod Londýnem

V době, kdy produkujeme stále více odpadu a dokola bouráme a stavíme nové budovy, se začíná ve světě razit nový trend. Ze starých průmyslových budov, které zejí prázdnotou a chátrají, se začínají budovat hydroponické farmy.

Dnes Vám chceme ukázat farmu, která byla vybudována 30 metrů pod zemí v bývalém londýnském protileteckém krytu.

Prostory, které byly původně postaveny tak, aby chránily životy téměř 8 000 lidí během nacistických náletů, zůstaly po ukončení války téměř 70 let opuštěné. Nyní ale poskytují domovy pro statisíce rostlin, které se tam pěstují v hydroponických systémech, bez použití pesticidů a jiných ochranných postřiků.

Produkce Growing Underground

Hydroponická farma je kompletně vybavena LED růstovými světly a spotřeba vody je o 70% nižší, než při pěstování otevřeném prostranství. Automatická řídící jednotka se stará o proudění vzduchu, udržení vlhkosti, teploty, ale také osvětlení a přísun živin. Veškeré faktory, které ovlivňují růst a kvalitu rostlin jsou tedy stále udržovány na ideálních podmínkách.

Produkce farmy je odhadována mezi 5 500 - 22 000 kilogramy rostlin, což přestavuje obrat v přibližné výši 1,3 milionu liber. Při naplnění kapacity krytu odhadují celkovou produkci na 80 000 kg rostlin.

FacebookpinterestFacebookpinterest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *