Skip to main content

EXPO 2015 ovládla hydroponie

Belgický pavilon na EXPO 2015 nám letos udělal velkou radost. Jak se ukazuje, tak se lokální pěstování v hydroponii stává celosvětovým trendem. Americký pavilon už byl jen důkaz, že je tento trend správný.

expo 2015Belgický pavilon ukázal, jak hydroponické pěstování rostlin zavěšených v prostoru, ale také patrové systémy a aquaponické Rota gardens.

Tento pavilon letos obsahoval krásný příklad možností využití hydroponických systémů v domácnostech. Obrovská výhoda domácích zahrad je, že můžete mít potraviny, které si přejete, stále čerstvé a po ruce.

Ukázka aquaponického systému – V horní části se otáčí rostliny kolem růstového světla a ve spodní části jsou namáčeny ve vodě s živinami. Ta pochází ze spodní nádrže, ve které jsou pěstovány ryby.

Američané ale se svým pavilonem také nezaháleli a vytvořili hydroponickou zahradu o ploše 42 000 čtverečních stop. Tato zahrada je tvořena cirkulačním hydroponickým systémem, kde voda s živinami protéká jednotlivými sloupci z vrchu až do nádrží, odkud je opět čerpána na vrchol systému.

 

Podívejte se na fotky z EXPO 2015

FacebookpinterestFacebookpinterest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *