Skip to main content

Blog

Zvládněte překyselení organismu bylinkami

Za zdravotními problémy jako jsou pálení žáhy, únava, bolesti žaludku, obtíže a bolesti kloubů, mykózy a výtoky, vyrážky či ekzémy nemusí stát celá řada obtíží. A řešení může být naopak překvapivě snadné. Dost možná za všemi těmito zdravotními problémy stojí překyselení organismu.

Kyselost a zásaditost krve ovlivňuje celá řada faktorů.

Celý článek
Recept na bazalkové pesto

Pesto z čerstvé bazalky

Snadné, rychlé, lepší než kupované

Vyrobit domácí pesto je jednoduché a jeho chuť je nesrovnatelně lepší než to, které pořídíme v obchodech. Stačí čerstvá bazalka, olivový olej a česnek – další ingredience se mohou odvíjet od vaší fantazie. Zde najdete nejoblíbenější recept s piniovými oříšky a parmezánem.

Připravte si

50 g listů bazalky

Celý článek

Růst kořenů pod mikroskopem

Pěstování rostlin uvnitř mikroskopu odhaluje proces vývoje kořenů

Během experimentu byly rostliny pěstovány uvnitř mikroskopu, což dovolilo vědcům pozorovat proces vývoje kořenů ve 3D. Výzkumníci z Univerzity Johanna Wolfganga Goetheho v německém Frankfurtu nad Mohanem dokázali zachytit vznik nových laterálních kořenů pomocí monitorování pohybu jednotlivých buněk po dobu tří dnů. Experiment byl

Celý článek

Řízkování bylin v několika jednoduchých krocích

Většinu rostlin je možné množit řízkováním. Je to čistý, rychlý a jednoduchý způsob který zvládne i začátečník. Oblíbené bylinky jako například mátu, stévii, oregáno, bazalku, rozmarýn, tymián a podobně, si můžete snadno namnožit a být připraveni na začínající vegetační období.

Připravili jsme pro vás stručný návod v několika krocích.

1.

Celý článek

3 rady, jak použít v kuchyni jedlé květy

Salát se sedmikráskami, rýže s měsíčkem, levandulová zmrzlina či plněné cuketové květy. Zní to jako výstřelek dnešních foodblogerů. Jedlé květy však doplňovaly tabuli již ve středověku. Momentální revoluce v jídle zvedla vlnu zájmu o pozapomenuté ingredience a postupy, a tak se jedlé květy opět těší vzrůstající oblibě. Jejich použití je nenáročné, je

Celý článek