Skip to main content

Blog

Zahrada jako kuchyňský spotřebič

Plzeň Design Week 2017

Příroda na Plzeň Design Week 2017

O svátečním prodlouženém víkendu jste mohli najít náš stánek v autobusové hale DEPO2015 v naší domovské Plzni. Program přednášek a workshopů zakončila třídenní výstava 50ti mladých značek a módní přehlídka. 

Poznávačka bylinek o zahradu

V rámci prohlídky našeho stánku jste mohli zkusit, jestli poznáte

Celý článek

Zvládněte překyselení organismu bylinkami

Za zdravotními problémy jako jsou pálení žáhy, únava, bolesti žaludku, obtíže a bolesti kloubů, mykózy a výtoky, vyrážky či ekzémy nemusí stát celá řada obtíží. A řešení může být naopak překvapivě snadné. Dost možná za všemi těmito zdravotními problémy stojí překyselení organismu.

Kyselost a zásaditost krve ovlivňuje celá řada faktorů.

Celý článek
Recept na bazalkové pesto

Pesto z čerstvé bazalky

Snadné, rychlé, lepší než kupované

Vyrobit domácí pesto je jednoduché a jeho chuť je nesrovnatelně lepší než to, které pořídíme v obchodech. Stačí čerstvá bazalka, olivový olej a česnek – další ingredience se mohou odvíjet od vaší fantazie. Zde najdete nejoblíbenější recept s piniovými oříšky a parmezánem.

Připravte si

50 g listů bazalky

Celý článek

Růst kořenů pod mikroskopem

Pěstování rostlin uvnitř mikroskopu odhaluje proces vývoje kořenů

Během experimentu byly rostliny pěstovány uvnitř mikroskopu, což dovolilo vědcům pozorovat proces vývoje kořenů ve 3D. Výzkumníci z Univerzity Johanna Wolfganga Goetheho v německém Frankfurtu nad Mohanem dokázali zachytit vznik nových laterálních kořenů pomocí monitorování pohybu jednotlivých buněk po dobu tří dnů. Experiment byl

Celý článek